دانلود گزارش کاراموزي آماده رشته عمران،آشنايي با صنعت سيمان

دسته بندي : معماری و عمران
گزارش کاراموزي آشنايي با صنعت سيمان و دستگاههاي بكار رفته در اين صنعت شامل(25 صفحه)که کاملا قابل ويرايش مي باشد و همچنين به راحتي مي توان فونت آن را به مورد دلخواه تغيير داد و در تهيه آن کليه اصول نگارشي، املايي و چيدمان و جمله بندي رعايت گرديده است. اين گزارش کاراموزي براي دانشجويان رشته هاي مرتبط کاربرد دارد و اميدواريم کمکي براي تحقق به رسيدن اهداف شما کرده باشيم. در ادامه ابتدا بخشي از متن اين گزارش کاراموزي را براي شما آورده ايم ، سپس فهرست مطالب را براي شما قرار داده ايم تا بتوانيد جزئيات آن را مشاهده کنيد و در صورت تمايل آن را دانلود نماييد.


قسمتي از متن گزارش کاراموزي:

 فهرست :
 بخش اول : آشنايي با صنعت سيمان
 بخش دوم : مرور اجمالي در آشنايي با موتورهاي برق
 بخش سوم : کارهاي انجام شده توسط کارآموز

 

بخش اول : آشنايي با صنعت سيمان :

 سيمان از انواع مصالح ساختماني و گردي است نرم که داراي چسبندگي زياد بوده و به عنوان يک چسب ساختماني بکار مي رود. اين ماده مهم که سالانه ميليونها تن از آن در کشور توليد و به مصارف گوناگون مي رسد در مقابل هوا و همچنين در زير آب خود را گرفته، استحکام بيشتري پيدا نموده و مدت دوام آن نامحدود است.سيمان به خودي خود مقاومت زيادي در مقابل فشار نداشته، ليکن پس از ترکيب با شن، ماسه و آب و تهيه ملات و بتون، با گذشت زمان مقاومت موردنظر را ايجاد مي نمايد.به عبارت ديگر سيمانها مواد چسبنده اي هستند که قابليت چسباندن ذرات به يکديگر و به وجود آوردن جسم يکپارچه از ذرات متشکله را دارند.

از نظر علمي سيمان ترکيبي است از اکسيد کلسيم (آهک) با ساير اکسيدها نظير اکسيد آلومينيوم، اکسيد سيليسيم و اکسيد آهن که ميل ترکيب با آب داشته و در مجاورت هوا و در زير آب به مرور سخت مي گردد و داراي مقاومت مي شود. اين سخت شدن مثل بستن گل هنگام از دست دادن آب نيست، بلکه واکنشي شيميايي است که طي آن شکل جديدي از ماده پديدار مي شود و سيمان سخت شده قابليت نرم شدن مجدد با آب را ندارد.کلمه سيمان اغلب در مفهوم کلي براي توصيف تمامي انواع مواد چسبنده بکار مي رود، ولي در مفهومي دقيقتر به مواد چسبناکي اطلاق مي گردد که در ساختمان و بناهاي ساخته شده در مهندسي عمران به کار مي رود.

سفت و محکم شدن سيمان در نتيجه هيدراسيون (ترکيب با آب) ايجاد مي گردد، که ترکيب شيميايي مخلوط سيمان با آب است و موجب تشکيل بلورهاي شبه ميکروسکوپي يا ماده شبه ژلاتيني مي گردد. سيمان ساخت و ساز به خاطر خواص ترکيب با آب خود، که حتي در زير آب نيز سفت مي شود، اغلب سيمان هيدروليکي ناميده مي شود.
لغت «سيمان» از کلمه يوناني caementum مشتق شده است که به معني تکه تکه کردن سنگ است، يعني همانگونه که در ملات رومي بکار مي رفته، و ارتباطي با خود ماده چسبنده ندارد.

 چگونگي توليد سيمان :

 براساس طبقه بندي بين المللي، صنعت سيمان جزء گروه صنايع کاني غيرفلزي محسوب مي شود. اصولاً سه روش براي توليد سيمان وجود دارد :

 1 ) روش تر      2 ) روش نيمه تر        3 ) روش خشک

 اين روشها بستگي به مواد خام ورودي به کوره از نظر غلظت و ميزان آب اضافه شده به آنها دارد. مهمترين و پرکاربردترين روش توليد سيمان در جهان روش خشک است. سيستم پخت اکثر کارخانه هاي سيمان کشور ما نيز بر اين روش استوار است.در فرآيند نخست (تر) مواد خام به طور مرطوب به داخل کوره تغذيه مي گردد. در فرآيند توليد سيمان به صورت خشک، مواد خام خشک، آسياب شده و به صورت پودر خشک به درون کوره تغذيه مي شود. در فرآيند نيمه تر مواد خام ابتدا به صورت خشک آسيابشده و سپس گويچه هاي حاصله به درون کوره تغذيه مي شود.

 خط توليد سيمان از معدن شروع و به بارگيرخانه و بسته بندي سيمان خاتمه مي يابد. در توليد سيمان به روش خشک نخست مواد خام و اوليه نظير سنگ آهک، خاک رس، مارل (خاک آهکدار)؛ سنگ گچ، سنگ آهن و سنگ سليس از معادن استخراج مي گردند. در استخراج موادي نظير سنگ آهک، سنگ آهن و سنگ گچ نياز به چال زني و ايجاد انفجار به وسيله ديناميت و مواد منفجره است. موادي نظير خاک رس و مارل (خاک آهکدار) نياز به چال زني و انفجار ندارند و صرفاً از بولدوزرها و يا دستگاههاي مشابه جهت دپو کردن مواد استفاده مي شود.

 چهار مرحله اصلي در توليد سيمان پرتلند وجود دارد (روش خشک) :

 الف ) خرد کردن و آسياب کردن مواد خام
 ب ) ترکيب مواد به نسبت مناسب
 ج ) پخت مخلوط تهيه شده در کوره (سيستم پخت)
 د ) آسياب کردن (نرم کردن) محصول پخته شده که به «کلينکر» معروف است.

 الف ) خرد کردن و آسياب کردن مواد خام :

 در ابتدا مواد اوليه بايستي خرد شوند و به ابعادي تا حدود کمتر از ده ميلي متر برسند. براي خرد کردن سنگ آهک، سنگ آهن، سنگ سيليس و کلوخه هاي درشت و خرده سنگهاي خاک رس از دستگاههاي سنگ شکن يا خردکن استفاده مي شود. در صورت ضرورت و همچنين در صورتيکه مقدار رطوبت مواد بالا باشد، مي بايستي خشک شوند.

 پس از خرد شدن و خشک شدن، در سيستمهاي مدرن، مواد اوليه اصلي ضمن افزوده شده مواد اوليه فرعي به نسبتهاي لازم با يکديگر مخلوط مقدماتي شده و سپس در سيلوهاي مشخص و معيني ذخيره مي شوند و آنگاه جهت پودرشدن راهي «آسيابهاي مواد خام» مي گردند. در روش خشک توليد سيمان، ضرورت دارد که مواد خام قبل از ورود به کوره به صورت پودر درآيند، همچنين براي جلوگيري از کلوخه شدن و پايين آوردن چسبندگي مواد، مي بايستي تا حد امکان قبل از فرستادن پودر مواد خام به سيلوهاي ذخيره، خشک و رطوبت گيري شوند.

 ب ) ترکيب مواد به نسبت مناسب :

 اولين ترکيب شيمايي موردنياز نوع به خصوصي از سيمان، از طريق استخراج گزينشي و کنترل مواد خامي حاصل مي گردد که به درون دستگاه خردکننده و آسياب وارد مي شوند. نظارت دقيق تر از طريق به دست آوردن دو يا چند دسته مواد حاوي مخلوط خامي که ترکيب شيمايي آن اندکي متفاوت است حاصل مي گردد.در فرآيند خشک اين مخلوطها در سيلو ذخيره مي شود، در فرآيند تر مخازن دوغاب بکار مي رود. براي اطمينان از مخلوط شدن کامل مواد خشک در سيلو، هواي متراکم به درون مخزن وارد شده و موجب چرخش شديد و بهم خوردن مواد مي گردد. در فرآيند تر، مخازن دوغاب با استفاده از وسايل مکانيکي يا هواي خشک، و يا هر دو هم زده مي شود.

دسته بندی: معماری و عمران

تعداد مشاهده: 617 مشاهده

کد فایل:20609

انتشار در:۱۳۹۷/۵/۳

حجم فایل ها:302


اشتراک گذاری:
 قیمت: 9,800 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل

محصولات مرتبط