دانلود گزارش کاراموزي آماده رشته معماری،بررسي معماري پاركينگ

دسته بندي : گزارش کاراموزی » معماری و عمران
گزارش کاراموزي بررسي معماري پاركينگ شامل(23 صفحه)که کاملا قابل ويرايش مي باشد و همچنين به راحتي مي توان فونت آن را به مورد دلخواه تغيير داد و در تهيه آن کليه اصول نگارشي، املايي و چيدمان و جمله بندي رعايت گرديده است. اين گزارش کاراموزي براي دانشجويان رشته هاي مرتبط کاربرد دارد و اميدواريم کمکي براي تحقق به رسيدن اهداف شما کرده باشيم. در ادامه ابتدا بخشي از متن اين گزارش کاراموزي را براي شما آورده ايم ، سپس فهرست مطالب را براي شما قرار داده ايم تا بتوانيد جزئيات آن را مشاهده کنيد و در صورت تمايل آن را دانلود نماييد.


قسمتي از متن گزارش کاراموزي:

فهرست
بخش پنجم : پاركينگ
1-12 ترافيك و مشكلات پاركينگ
2-12 پارك اتومبيل و اثرات چند گانه آن
1-2-12 سد معبر
2-2-12 تصادفات :
4-2-12 محيط :
3-12 حريم و استانداردهاي فضاي پارك :
4-12 : استاندارد هاي طراحي براي تسهيلات پاركينگ هاي خياباني ( پارك خياباني )
1-4-12 : روش هاي متداول در پاركينگ خياباني ( پارك خياباني )
2-4-12 تصوير 1-12 ابعاد و طراحي پاركينگ هاي خياباني را به نمايش گذاشته است .
5-12 مقررات ترافيكي پاركينگ هاي خياباني :
3-5-12 : پارك كردن ممنوع :
4-5-12 پارك آزاد در مقاطع زماني محدود :
5-5-12 پاركومتر ها :
مزاياي يك پاركتومتر
6-5-12 ديسكهاي ( صفحه اي ) پاركينگ :
6-12 : تسهيلات پاركينگ هاي برون خياباني ( جانبي ):
2-6-12 : پاركينگ هاي واقع در سطح ( هم طراز جاده ) :
1-6-12 ملاحظاتي در خصوص تعيين محل وتسهيلات پاركينگ هاي جانبي
3-6-12 پاركينگ هاي طبقاتي :
4-6-12: پاركينگ سقفي (روي بام )
5-6-12 پاركينگ هاي مكانيكي :
6-6-12 : پاركينگ هاي زير زميني
1-7-12 – پارك پياده
7-12 : پاركينگ هاي برون مركزي :
2-7-12 پارك – سوار
3-7-12 ببوس وبرو ( Kiss and ride)
8-12: تسهيلات بار گيري و تخليه ( سوار و پياده كردن )
و... 1-12 ترافيك و مشكلات پاركينگ

يكي از مشكلات ناشي از ترافيك جاده اي مشكل يا معضل پاركينگ مي باشد ومسائل نقليه نه تنها به فضاي حركت بلكه همچنين به فضاهايي جهت پارك كردن يا سوار كردن يا پياده كردن نياز دارند آمار نشان مي دهد كه از 8760 ساعت در سال هر اتومبيل فقط چيزي حدود 400 ساعت تردد جاده اي دارد و 8360 ساعت باقيمانده را متوقف است صاحبان اتومبيل ها ترجيح مي دهند اتومبيل هاي خود را حد الامكان در نزديكترين مكان به محل اقامتشان يا كارشان پارك كنند و پياده روي را به حداقل برسانند .

اين مساله نياز مبرم به ايجاد فضاي پارك در نواحي مركزي بريتانيا (C-B-D: Centeral British Districts)  و ساير مناطقي را كه فعاليتهاي متمركز در آنها صورت مي گيرد افزايش مي دهد افزايش روز افزون و سائط نقليه موتوري ، ابعاد تازه اي به مشكل پاركينگ بخشيده است بررسي سيستماتيك ويژگيها به ميزان نياز و وضع قوانيني كه درجهت كنترل پاركينگ ها بكار مي رود كمك بزرگي به مهندسين ترافيك وهمچنين شهر سازان به حساب مي آيد .

1-2-12 سد معبر

يكي از مشكلات اساسي كمبود پاركينگ اشغال فضاي تردد خيابانها و افزايش بار ترافيكي است .نقصان فضاي تردد سرعت و سائط نقليه را كاهش ، زمان مسافرت را طولاني و تاخير در آمدو شد را افزايش مي دهد در نتيجه ، عملا وسائط نقليه هزينه بيشتري را متحمل مي شوند وزيانهاي اقتصادي جدي را متوجه جامعه مي كنند .

2-2-12 تصادفات :

مانورهايي كه رانندگان به هنگام پارك يا خروج از پارك انجام مي دهند موجب افزايش حجم تصادفات جاده اي مي شود بي دقتي در باز كردن درب اتومبيل هاي پارك شده ويا ورود و خروج از محل پارك يكي از دلايل اصلي و متداول تصادفات جاده اي محسوب مي شود .

3-2-12 ممانعت از عمليات اطفاء حريق :

اتومبيل هاي پارك شده مانع ازحركت اتومبيل هاي آتش نشاني مي شوند و عامل مهمي در كندي عمليات آنها به حساب مي آيند علاوه بر آن دسترس به شيرهاي آتش نشاني منصوب در پياده روها و همچنين دسترسي به ساختمانها را مشكل مي سازند .

4-2-12 محيط :

وسائط نقليه پارك شده درمركز شهر ، آنرا از حالت طبيعي خارج مي سازد و توقف و روشن شدن آن سبب ايجاد سرو صداهاي مزاحم و دود و بخارمي شود اتومبيل هاي پارك شده درهر فضاي كوچك قابل دسترس ، زيبايي شناسي بصري ساختمانها را تحت الشعاع قرار مي دهد ، گويي ساختمانها بر صفحه ستونهايي از اتومبيل استوار است .

3-12 حريم و استانداردهاي فضاي پارك :

پارك خياباني و مقررات مربوطه به آن همواره يكي از سياستهاي پارك درون شهر ما بوده وخواهد بود با وجوداين ، روند توسعه آينده ، بهره وري از زمين و فعاليتهاي ساختماني ، توجه و دقت لازم به نيازهاي پارك شهري امري ضروري است از اينرو ، تمامي ساختمانهاي جديد التاسيس و يا ساختمانهاي باز سازي شده مي بايست ملزم به اختصاص فضاهاي پارك مناسب و منطبق باتوسعه آينده باشند.تجربه نشان مي دهد كه ايجاد حريم و كنترل چگونگي كاربري زمين هاي شهري نقش بسيار مثبت در باز دهي وسلامت ترافيك ايفا مي كند . نياز به پاركينگ مبتني بر چگونگي استفاده از زمين است اما وجود تنوع در چگونگي استفاده از آن را نبايد فراموش كرد وضع استاندارد هاي واحد براي فضاهاي پارك در همه جوامع طبعا مشكلاتي به همراه خواهد داشت ، اما وضع حداقل استاندارد هاي مبتني بر تجربيات ارزشمند موجود به امري كاملا متحمل است .

4-5-12 پارك آزاد در مقاطع زماني محدود :

آزاد بودن پارك در برخي مناطق ، براي زماني محدود ، با در نظر گرفتن شرايط محل امكان پذير است شرايطي كه اين امكان را به وجود مي آورد، وجود فضاهاي پارك كافي و همچنين در نظر گرفتن اين نكته است كه اتومبيل ها قبل از موعد انقضاء محل پارك را ترك نمايد در اين گونه مناطق پليس يا ناظرين محلي ، ناظر بر اعمال صحيح مقررات وضع شده خواهند بود .

5-5-12 پاركومتر ها :

وجود پاركومترها در محدوده هاي تعيين شده اين امكان را بوجود مي آورد تار انندگان در روزها و ساعتهاي معيني ، بدون ترس از جريمه شدن ، اقدام به پارك ، سوار كردن ، پياده كردن مسافرين ، تخليه و يا بارگيري كالا نمايند . البته به جز در مناطقي كه تابلوهاي راهنمايي و رانندگي آن مناطق را ممنوع اعلام كرده باشد .
دسته بندی: گزارش کاراموزی » معماری و عمران

تعداد مشاهده: 491 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.rar

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 23

حجم فایل:17 کیلوبایت

 قیمت: 9,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل