پاورپوینت کاربرد آزمونهای روانی در صنعت

دسته بندي : مدیریت

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل : .ppt ( قابل ویرایش و آماده پرینت )

تعداد اسلاید : 55 اسلاید

قسمتی از متن .ppt :

کاربرد آزمونهای روانی در صنعت

عناوین بحث

ویژگی های کلی آزمونها
حوزه های کاربرد آزمونها در صنعت
معرفی دو آزمون
ارائه نمونه ایی از آزمون های اجراء شده

جک ولش:

    در سال‌های متمادی مدیریت در GE، خیلی بیش از پیش به این نکته پی بردم که، تا چه حد موفقیت من به کسانی‌که استخدام کرده بودم بستگی دارد. از نخستین روزهای کار خود، به اهمیت پیدا کردن افراد شایسته پی بردم. آشکار بود که وقتی فردی بزرگ را پیدا و استخدام می‌کردم، جهانی از تفاوت پدید می‌آمد. 
    بسیاری از اشتباهات استخدامی من برخاسته از پیش داوری‌های نادرست من بود. در ابتدا، من عاشق موقعیت و موفقیت‌های تحصیلی افراد بودم، اما بتدریج دریافتم که تحصیلات فرد، به تنهایی چیز زیادی درباره جستجوگری، تعهد، هیجان و چالش گری فرد را نشان نمی‌دهد.

   در بررسی سال 2012، 67درصد از کارفرمایان گفته‌اند که عدم تناسب شخصیت، عاملی بوده است که عذر کارکنانشان را بخواهند. در همین تحقیق، تقریبا همین تعداد از کارکنان نیز گفته‌اند که در جستجوی Better cultural fit کار خود را ترک می‌کنند.

تعریف آزمون روانی

      آزمون روانی، وسیله‌ای است عینی و استاندارد شده که برای اندازه‌گیری نمونه‌ای از رفتار یا خصایص آدمی به‌کار می‌رود. در این تعریف، منظور از "عینی" آن است که روش اجرا، نمره دادن و تعبیر و تفسیر نتایج آزمون بر اساس قواعدی معین و مشخص صورت می‌گیرد و قضاوت و نظر شخصی در آنها بی‌تاثیر است. اصطلاح "استانداردشده" بدین‌معناست که آزمون قبلا در مورد گروه نمونه‌ای از افراد مورد نظر در بوته آزمایش گذاشته شده و نتایج پژوهش‌های مربوط به آن از راه روش‌های آماری مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و روایی و اعتبار آن تعیین شده است. به‌علاوه دارای هنجارهایی است که نمره‌های خام آزمون بر مبنای آنها تعبیر و تفسیر می‌شوند. مقصود از "نمونه‌ای از رفتار یا خصایص" آن است که در هر آزمون، نمونه‌های کوچکی از رفتار یا خصایص فرد که به دقت انتخاب شده است مورد مشاهده و اندازه‌گیری قرار می‌گیرد. به‌عنوان مثال روان‌شناس برای اندازه‌گیری استعداد ریاضی یک فرد می‌تواند نمونه‌هایی از توانایی وی را در حل مسایل، محاسبات کمٌی و یا استدلال ریاضی مورد مطالعه قرار دهد. 
 
عوامل موثر در پاسخ گویی به آزمونها

 1- ویژگی های آزمودنی
 باورها و نگرشها
امکان تعمد در فریب دادن
عدم درک صحیح از اجراء آزمون
احساس موقتی بودن فرآیند اجراء آزمون و مقاومت

  2 - ویژگی های آزماینده
  تخصص
  تعهد حرفه ایی


دسته بندی: مدیریت

تعداد مشاهده: 46 مشاهده

کد فایل:40937

انتشار در:۱۳۹۹/۱۰/۲۴

حجم فایل ها:1.8 مگابایت

قابلیت ویرایش: دارد

تعداد صفحات: 55

فرمت فایل: پاورپوینت


اشتراک گذاری:
 قیمت: 22,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل

محصولات مرتبط